Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu: ‘Andımızı okutmaya başlatmazsak, söz veriyoruz tüm okullarda okutacağız’

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “İktidar dış politikada ne kadar başarılı ise Andımızı kaldırmakla o kadar yanlış yapmıştır. Eğer iktidar Andımızı okutmaya başlatmazsa, Yerli ve Milli Parti olarak iktidara geldiğimiz gün, 24 saat içinde tüm okullarda Andımız okutulacaktır. Buna, söz veriyoruz” açıklamasını yaptı.

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 1933 yılında okullarda okutulmaya başlayan ve 2013 yılında alınan kararla uygulamadan kaldırılan “Andımız”a ilişkin açıklama yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamalarında Anıtkabir’de yurttaşların Andımız’ı okuduğunu anımsatan Mutlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“İktidar bu sese kulak vermelidir. İstiklal Marşı’ndan sonra, büyük milletimizin en çok sevdiği ve benimsediği Andımız neden kaldırıldı? Bunun haklı bir gerekçesi var mı? Andımız kime batıyor. Neden batıyor? ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım’ demenin neresi kötüdür? ‘Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir’ demek yanlış mıdır?

İktidar dış politikada ne kadar başarılı ise, Andımızı kaldırmakla o kadar yanlış yapmıştır. Eğer iktidar Andımızı okutmaya başlatmazsa; Yerli ve Milli Parti olarak, iktidara geldiğimiz gün, 24 saat içinde tüm okullarda Andımız okutulacaktır. Buna, söz veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x