Uğur Poyraz: Memleketin derdine faydanız yok

İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, TBMM Genel Kurulu’nda memleketin yakıcı sorunları yerine Burkina Faso, Gine ve Kongo gibi ülkelerle uluslararası sözleşmelerin görüşüldüğünü belirterek “TBMM’nin internet sitesinden baktım 28. Dönem’de Meclis’e kaç araştırma önergesi verilmiş diye. Teklif sayısı 635. Kabul edilen sayısı 5. Küsuratın küsuratı kadar. Görüşüp reddedilen araştırma önergesi sayısı: 0. Kurulan araştırma komisyonu sayısı: 1. Söylesek tesiri yok, sussak gönül razı değil, bir garip vaziyet. Belli ki memleketin derdine faydanız da, söylediklerimize merakınız da yok” dedi.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, dün TBMM Genel Kurulu’nda Burkina Faso ile Havacılık Hizmetleri Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri sırasında söz aldı. Poyraz, şunları söyledi:

“Türkiye’mizin gündemi yoğun, vatandaşın derdi büyük. Beceriksizliğini, basiretsizliğini, umarsızlığını vatandaşa küfe eden iktidarın keyfi yerinde. Yoksulluk sınırı, dört asgari ücreti aşmış. Altı milyon çalışan, asgari ücretle yaşıyor. Çalışıp kazanmanın kıymeti kalmadığından memleketin yarısı borsa brokeri, diğer yarısı TikTok fenomeni.

Yargıtay’ın filanca dairesi falanca yerel mahkemeyle bir olmuş AYM’yi yok sayıp kafa tutarak, kendilerine göre hukuk türetiyorlar. Açıköğretim mezunları anayasa doktrini yazarken, devletin savcıları rüşvet ihbarı için açık mektup yazıyor. Gençlerin umudu kalmamış. Çoğu bir şekilde yurt dışına kapağı atmanın hesabını yapıyor. Gittiği okulda eğitim alamıyor. Üniversite sınavına giren beş öğrenciden biri barajı geçemiyor. Kendi dilinde 40 sorunun 25’ine cevap veremiyor. Temel matematikte 40 soruda 7 , sosyal bilimlerde 20 soruda 8. Üniversiteye girse, kalacağı yer yok. Mezun olsa, gireceği iş yok. Çoğunun bir kitap alacak, bir filme gidecek, aşık olacak ne parası var ne fırsatı ne de umudu.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x