TREDER, Hatay’da depremzedelere giyim ve kırtasiye desteği sağladı

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak üzere, depremde hasar gören Hatay’da 1000 çocuğa giyim ve kırtasiye desteği sağladı.

TREDER’den yapılan açıklamaya göre, öğrenciler için yaklaşan kış aylarında hem giyim hem de öğrenim dönemi boyunca ihtiyaç duyulabilecek ürünler öğrenciye özel olarak hazırlandı. İskenderun, Kırıkhan ve Dörtyol ilçelerinde 25 okul ile Azganlı konteyner kentindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine toplamda 65 bin 194 parça ürün verildi.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Genel Sekreteri Göktan Güçlü, Teknik Komite Başkanı Fuat Erdem, Teknik Komite Başkan Yardımcısı Tanver Talas’tan oluşan TREDER heyeti, bölgede gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Dörtyol İlçe Müdürü Mehmet Toksoy, Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ay ve İskenderun İlçe Eğitim Müdürü Ali Haytaz ile görüştü.

Mevlana Ortaokulu Müdürü Mehmet Faruk Cevher ve İskenderun General Şükrü Kanatlı okulunun müdürü Ali Yıldız, hediyeleri memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, afet bölgesinin ihtiyaçlarının devam ettiğini belirterek, “Deprem felaketinin ilk anlarında gösterdiğimiz duyarlılığı devam ettirmemiz gerekiyor. Bölgenin yaralarının sarılması, hayatın normalleşmesi için herkesin taşın altına koyması gerekiyor. TREDER olarak, bölgeye desteğimize özellikle Cumhuriyet’imizin geleceği çocuklarımıza ellerinden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x