Cumhuriyet’in 100. Yıl Marşı Sonrası Norm Ender’in Kaşesi de Parladı

Ekim ayında Cumhuriyetimiz’in 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız anlar tüm sosyal medyada olay oldu bildiğiniz gibi. Sokaklar, caddeler, meydanlar 100 yıl coşkusuyla taşarken, rapçi Norm Ender’in hazırlamış olduğu ‘Parla’ şarkısı dilden dile gezmeye başlamıştı. Parla ile büyük bir kitleyi kazanan Norm Ender’in, kaşesinin birden bire arttığı öğrenildi.

Herkesin Norm Ender adıyla tanıdığı Ender Eroğlu, son dönemin en çok konuşulan rapçileri arasında.

Özellikle ‘Sözler Şerefsiz Oldu’, ‘Eksik Etek’, ‘Kaktüs’, ‘Mekanın Sahibi’ gibi şarkılarla hatırlanan 38 yaşındaki rapçi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Cumhuriyet’in 100. yılı için bir marş hazırlayan Norm Ender, Parla’yı ilk kez Oğuzhan Uğur’un Babala programında seslendirmişti.

Videonun sosyal medyaya düşmesinin ardından marş herkesin gözlerini doldurdu. Cumhuriyet’in 100. yılı için söylenen bu marşın sözleri dinleyenlerin yüreğine dokunmuştu. Eh tabii ki 29 Ekim’de arabalarda çalan şarkılardan biri de Parla olmuştu.

Marşın yayınlanmasının ardından bir televizyon programına karılan ve bunun çocukluk hayali olduğunu açıklayan Norm Ender, “23 Nisan’da şiir okuyormuş gibi heyecanlandım.” demişti.

‘Bir marş yapabilmek benim çocukluk hayalimdi. Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle birçok marş yapıldı. Bence toplum bu yapılan marşları çok benimseyemedi. Ben de eserimle konuşmak istediğim için bir marş besteledim. Çok güzel oldu. Çok profesyonel, gönüllü bir ekiple çalıştım.’

Eh tabii haliyle sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasında Ekim ayında Norm Ender de yerini almıştı.

‘Parla’ marşının diğerlerine kıyasla daha çok ilgi çekmesi, ünlü sanatçıya olan rağbeti de artırdı.

Norm Ender bu fırsatı değerlendirerek kaşesini de “Parla”ttı ve üç katına çıkarttı.

Ender’in daha önce 500 bin TL olan kaşesinin 1.5 milyon liraya çıktığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x