Bloomberg Analisti: Bu 3 Altcoin Fırsatların Kilidini Açacak!

Kripto piyasası nihayet uzun süren bir kışı geride bırakmanın işaretlerini veriyor. Ayıların hakimiyeti biterken, öyle görünüyor ki boğalar piyasanın yeni efendileri olacak! Morallerini yeniden kazanan piyasa oyuncuları içeri atlarken fırsatlar yaratacak projeleri arıyor. Bir Bloomberg kripto analisti, lider altcoin Ethereum ve diğer iki altcoin’in gelişmekte olan pazarlar için benzeri görülmemiş fırsatlar yarattığını söylüyor.

Analist: Bu 3 altcoin projesi fırsatların kilidini açıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin’in başlattığı rallide biraz ara verdik. Bununla birlikte, ayı piyasasında sık sık tanık olduğumuz sert bir düşüş görmedik. Bunun yerine BTC dinlendi ve yoluna devam ediyor. Hal böyle olunca altcoinler de kendine geldi. Öyle ki bazıları çift haneli koşuyor. Bunun yanında projeler küresel kabul görme konusunda da oldukça mesafe katetti. Blockchain analisti Jamie Coutts, lider altcoin Ethereum, Polygon (MATIC) ve Solana’nın (SOL) özel kredi piyasasına daha fazla erişimin kilidini açtığını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Halka açık Blockchain’ler küresel vatandaşları güçlendirmek için muazzam bir potansiyele sahip. 850 milyar dolarlık özel kredi piyasası sadece bir başlangıç. Şu anda Ethereum, Polygon ve Solana gibi platformlarda kredi fonları aracılığıyla verilen 568 milyon dolarlık aktif kredi var. Kimler yatırım yapıyor? Talep öncelikle ekvatoral bölgelerden, özellikle de gelişmekte olan piyasalardan (EM) kaynaklanıyor ve gelişmiş piyasalardan (DM) minimum katılım var.

Dışlanan küresel bir nüfusa paha biçilmez fırsatlar sunacak!”

Analist, tarihsel olarak, özel kredinin akredite yatırımcılar için ayrıldığını belirtiyor. Ancak şimdi, halka açık Blockchain’ler ve stablecoin’lerin yükselişi sayesinde, enflasyonla boğuşan ve getiri açlığı çeken bölgelerin USD özel kredi fırsatlarından yararlanabildiğini belirtiyor. Jamie Coutts, Bitcoin’den ziyade altcoin projelerine odaklanıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin haklı olarak bu hareketin öncü varlığı ve ağı olsa da, diğer Blockchain’ler, yetersiz hizmet alan ve kasıtlı olarak ana akım ekonomiden ve onun modası geçmiş düzenleyici koruyucularından dışlanan küresel bir nüfusa paha biçilmez fırsatlar sunacak.

Analist, bazı riskler konusunda uyarıyor!

Blockchain analisti Jamie Coutts, ayrıca özel kredi piyasasının riskler içerdiğini kaydediyor. Bu yüzden, altcoin yatırımcılarını korumak için ihraççıların şeffaflığının hayati önem taşıdığını söylüyor. Coutts, açıklamalarında şu hususların altını çiziyor:

Özel kredi risksiz değildir. Daha geçen ay, (merkezi olmayan borç verme platformu) Goldfinch fonunda bir değer kaybı yaşadı. Ancak, ihraççılar şeffaflığı koruduğu ve riskler iyi bir şekilde duyurulduğu sürece, her kesimden özel yatırımcı bu geleneksel varlık sınıfına çağdaş ve kapsayıcı bir şekilde erişebilir.

Kaynak: Jamie Coutts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x